Actualitate

Neatenția a cauzat un accident cu 4 mașini în Râmnicu Sărat, lângă Primărie

Un accident spectaculos a avut loc marți, 18 februarie, pe strada Nicolae Bălcescu din municipiul Râmnicu Sărat. În evenimentul soldat doar cu pagube materiale au fost implicate 4 autoturisme, un Mercedes, două Opel și un Volkswagen.

Conform informațiilor, un tânăr conducător auto ar fi vrut să se înscrie în circulație după partea dreaptă a carosabilului, însă a fost lovit de un conducător auto care circula dinspre strada Nicolae Bălcescu spre Primărie.
În urma impactului cu șoferul care nu ar fi acordat prioritate de trecere înainte de a se înscrie în trafic, una dintre mașini a fost proiectată în altele două.

CITEȘTE ȘI:PROPUNERE LEGISLATIVĂ: Permisul de conducere obținut doar de românii care au mininum 11 clase
Din fericire nu au existat răniți, ci doar pagube materiale. Circulația în zona producerii accidentului nu a fost afectată pe perioada desfășurării cercetărilor la fața locului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *