Editorial

Chiar și cu servicii proaste, Compania de Apă Buzău a obținut un profit uriaș – Care este secretul

Este arhicunoscut faptul că societatea primarului municipiului Buzău, condusă indirect de acesta prin aghiotanta sa, Simona Săvulescu, oferă unele dintre cele mai proaste și slabe servicii de profil, la cele mai mari prețuri din țară.

Apa, despre care mulți buzoieni spun că ar fi îndpielnică din punct de vedere al consumului, coroborată cu umflarea ilegală a facturilor cu așa-zisa ,apă de ploaie,, face din societatea buzoianăî una dintre cele mai profitabile companii din Buzău.

Pentru cei peste 17 lei fără TVA, buzoienii primesc apă cu impurități, cu calcar, deseori cu miros și aspect respingător.

Chiar și în aceste condiții, în anul 2023, Compania de Apă a înregistrst cel mai mare profit din existența sa , ceea ce înseamnă iun câștig net de 10.572.878 lei.

Profitul înregistrat de firma buzoiană s-a făcut prin constrângerea consumatorilor să consume serviciile îndoielnice ale acestei societăți, neavând altă variantă, întrucât, în județul Buzău. există doar un singur operator de profil.

De aici se traduce și faptul că oamenii au fost nevoiți , fără să poată vocifera, să suporte creșterile nejustificate ale prețurilor serviciilor oferite.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *